КОДЕКС МАНДРІВНИКА

ВЗАЄМОПОВАГА

Коли ви подорожуєте в групі з іншими людьми, важливо розуміти, що всі різні і кожен має свої межі особистого простору. Поважайте їх. Розмови про релігію та політику краще залишити вдома, бо це може зачепити почуття іншої людини та призвести до конфлікту.

Подорожі завжди непередбачувані. Сьогодні за допомогою можуть звернутися до вас, а завтра можете звернутися ви. Будьте відкриті та допомагайте. Земля кругла!

Під час проживання в готелі, в перший же день, обговорюйте правила розміщення зі своїм сусідом (кондиціонер, світло, душ, шум, порядок, гості, куріння).

Ми переконані, що добрі дружні стосунки між людьми, це одна з важливих складових у житті кожної людини. Завжди пам’ятайте, що ви несете відповідальність за моральний стан людей, які поряд.

ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ

Час збору групи на початку кожного дня, а також після відвідування пам’яток оголошується Лідером групи за кожної потреби. Важливо приходити вчасно, щоби встигнути відвідати всі заплановані місця за маршрутом. А також запізнення можуть спричинити лють розгніваної групи мандрівників і вам пощастить, якщо вони не голодні. Цінуйте час!

У процесі подорожі ми рухаємось за планом заздалегідь обумовленої програми. Якщо з будь-яких причин у вас виникло бажання відхилитися від наміченого маршруту, погодьте це з лідером групи в індивідуальному порядку без залучення інших учасників подорожі.

ЛІДЕР ГРУПИ

При вирішенні організаційних питань: розміщення у готелях, таймінг, вибір транспорту, переміщення тощо, а також у форс-мажорних ситуаціях фінальне рішення залишається за Лідером групи та оскарженню не підлягає. Пам’ятайте про це))
Лідер групи при ухваленні рішення керується інтересами всіх учасників подорожі загалом.

Лідер групи несе відповідальність у рамках обговореної програми. Не бере участі у побутових питаннях: прання, прасування, ремонт одягу тощо.

Щодня Лідер групи проводить брифінг, на якому розповідає план на день. Якщо вам важлива ця інформація, приходьте на зустрічі та записуйте ключові моменти, щоб уникнути питань протягом дня. Цінуйте час.

ПРИРОДА

Під час подорожі ми потрапляємо у красиві природні місця, де кожна гілочка та кожна квітка є частиною загальної картини. Нам усім подобається те, що ми бачимо, давайте збережемо це для тих хто прийде після нас.

Природа це не тільки рослини. Якщо ви хочете погодувати тварин, то це можна зробити в спеціально відведених місцях і спеціалізованим кормом, тому що при годівлі в місцях не призначених для цього, тварина звикає до лінивих подачок і перестає добувати собі їжу в природному середовищі.

А також на шляху ви можете зустріти корали, сталактити, сталагміти, які формуються тисячами років. Бережіть їх!

ЗДОРОВ’Я ТА ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

Для того, щоб подбати про своє здоров’я, важливо мати з собою базову аптечку з урахуванням особливостей вашого організму.

Якщо у вас є хронічні захворювання, які можуть проявитися при фізичних навантаженнях, перепадах тиску і температур, слід заздалегідь повідомити про них лідера групи до початку подорожі. Маючи цю інформацію він зможе давати поради, де краще утриматися від тієї чи іншої активності. Однак Лідер групи не лікар, тому його поради мають рекомендаційний характер, і не є медичним висновком.

Якщо ви відчули, що вам погано і вам знадобилася медична допомога, не тримайте це в собі. Зразу кажіть!

У процесі подорожі, при необхідності Лідер групи або Гід проводять інструктаж з техніки безпеки, якого важливо дотримуватися для того, щоб не наражати на небезпеку себе і оточуючих.

ВДЯЧНІСТЬ

Місцеві гіди та провідники – це люди які зазвичай знають про країну все і під час подорожі саме вони відповідають за ваші враження, емоції та якість подорожі. Однак вони не стануть відповіддю на всі ваші запитання, якщо ці питання виходять за межі програми.
Найчастіше вони йдуть назустріч кожному, хто потребує уваги, витрачаючи на це свій особистий час і допомагають вирішити різні питання. Ваша словесна подяка буде їм дуже приємною.

Чайові робочому персоналу:
Послуги навантаження/розвантаження багажу, перенесення багажу, підйом багажу в номери готелів – все це зазвичай додатковий сервіс з боку персоналу, за який вони зазвичай очікують отримати чайові. Це може бути 1 або 2 долари, якщо вам піднімають сумку в номер готелю; або ви можете скинутися по 5 доларів, якщо хочете віддячити водію за комфортну подорож та турботу про ваш багаж.

Поширена практика, коли група мандрівників скидається на чайові місцевому провіднику наприкінці подорожі.
Все щодо оплати послуг носіїв речей у тривалих експедиціях, наприклад похід по горах – вартість таких послуг застерігається заздалегідь і закладається до бюджету подорожі.

Дорогі мандрівники, цей кодекс написаний нашими мандрівниками, і його можна доповнювати. Якщо ви вважаєте, що тут не вистачає ще одного пункту, обов’язково напишіть нам свої думки у коментарі.

13 + 13 =