Підготовка до подорожі по Південній Кореї

Дорогі друзі, це сторінка важливої інформації яка допоможе вам підготовуватися у подорож по Південній Кореї! Тут буде вся необхідна інформація та особливості по країні.
Загальний чат буде створено за декілька днів до початку подорожі. 

Напуття джедая як завжди тут: Кодекс мандрівника

віза – потрібна громадянам україни

(Не потрібна громадянам США та Канади)

Консульський відділ Посольства Південної Кореї в Києві надає консульські послуг та офромляє туристичні візи.

Громадяни України, що мають дозвіл на довгострокове перебування у будь-якій іншій країні, мають право звернутися до Посольства Південної Кореї в країні свого перебування.

Вартість візи: безкоштовно.  

Консульський відділ указує години приймання документів: понеділок–п’ятниця, 09:00–12:00 та 14:00–16:00. Тобто документи можна принести особисто в ці години без бронювання конкретного часу.

Водночас посольство прямо не використовує формулювання «жива черга». Тому практично варто діяти так:

  1. Підготувати повний пакет документів.
  2. За день-два написати на consulkor@mofa.go.kr:
    «Прошу підтвердити, що для особистого подання документів на туристичну візу попередній запис не потрібен».
  3. Після підтвердження прийти краще на початку ранкового приймання – до 09:00.
  4. Перед виїздом перевірити оголошення посольства: через безпекову ситуацію приймання може бути скасоване в окремий день.

Наразі все виглядає так, що можна прийти без попереднього запису в години приймання, але я б не їхав до Києва без короткого підтвердження електронною поштою – офіційний сайт не пояснює механізм черги достатньо чітко.

Пакет документів:*

– Закордонний паспорт та копія першої сторінки. У паспорті повинні бути мінімум дві порожніх сторінки (не включаючи сторінок «особливі позначки»), термін дії паспорта повинен закінчуватися мінімум через 6 місяців після закінчення поїздки.

– Копії сторінок внутрішнього паспорта

– 2 фотографії (3,5 х 4,5 см, білий фон) зроблене протягом останніх 6 місяців

– Візова анкета (завантажити тут) інструкція по заповненю (завантажити тут)

– Авіаквитки в обидві сторони

– Бронювання житла та план перебування (завантажити можна тут)

– Детальну виписку з банківського рахунку за останні 3 місяці з печаткою банка (можна зробити самостійно на сайті банку, та роздрукувати на кольоровому принтері). Залишок не менш ніж 2000 долл – ця сума на рахунку має знаходитись не меньш ніж 3 місяці

– Довідка з місця роботи або інший документ, який підтверджує джерело доходу.

Всі документи повинні бути англійською мовою.

*Якщо ви не живете в Україні, перед подачею, обовʼязково зверніться в консульський відділ посольства в країні де плануєте подаватися на візу, бо в різних країнах можуть запитувати різний пакет документів. 

**Відмови в візі бувають дуже рідко. Як правило, по причині кримінального минулого або документи можуть не прийняти, якщо людина раніше була в Кореї і щось там порушила.

Якщо ви прилітаєте раніше початку програми, або залишаєтесь на декілька днів після подорожі, вам необхідно відредагувати План перебування, під свої авіаквитки. І відповідно надати додаткові броні готелей.

Пасажири з візою, виданою Кореєю, повинні заповнити картку прибуття. Вони можуть заповнити та подати її щонайбільше за 3 дні до відправлення на сайті https://www.e-arrivalcard.go.kr/portal/main/index.do або заповнити паперову форму після прибуття.

Пасажири, які перебували в одній з наступних країн протягом останніх 21 днів, повинні заповнити форму Q-CODE за адресою https://qcode.kdca.go.kr/ . Наполегливо рекомендується заповнити форму перед відправленням, щоб забезпечити безперебійний процес імміграції:

Бахрейн, Бангладеш, Камбоджа, Конго (Демократична Республіка), Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Кувейт, Ліван, Мадагаскар, Мексика, Оман, Катар, Саудівська Аравія, Сирія, Об’єднані Арабські Емірати, В’єтнам (лише південно-східний регіон або регіон дельти Меконгу) або Ємен.

Погода та речі

Температура вдень у Південній Кореї буде приблизно від +7 до +12 градусів. Ввечері від +5 до +10.

Крім стандартного гардеробу, бажано мати з собою наступне:
– Кросівки (бажано непромокаючі, оскільки у листопаді можливі короткочасні дощі).
– Куртка-дощовик (це тонка мембранна куртка, яку легко скласти в щоденний рюкзак).
– Перехідник на розетку, якщо у вас американський стандарт. Оскільки у Кореї переважно розетки типу “C”, “F” – як в Україні та Європі.

В цілому не потрібні якісь специфічні речі. Беріть ваш стандартний гардероб, залежно від власних уподобань і з урахуванням температурного режиму за маршрутом від +5 до +12.

Обов’язково: Крім основної валізи з багажем візьміть із собою рюкзак 20-30 літрів, для денних прогулянок, куди можна складати дощовик, камеру, воду, тощо.

Багаж на внутрішніх авіарейсах

1 особиста річ – Personal Item
Має поміщатися під сидінням перед вами
Включено у вартість

1 одиниця ручної поклажі – Carry on
Розміри: 7,9 × 15,8 × 21,7 дюйма
Максимальна вага: 10 кг
Включено у вартість

1 одиниця зареєстрованого багажу
Максимальна вага: 15 кг

Сім карта

Варіанти: eSIM, роумінг або локальна SIM-карта.

📱 eSIM (найзручніший варіант)
Найбільш рекомендований спосіб – встановити eSIM від Airalo. Це швидко, зручно і, як правило, дешевше, ніж купівля фізичної SIM-карти в аеропорту.
Працює так само, як звичайна SIM, але не потребує фізичної заміни. Ви зберігаєте доступ до свого основного номера для дзвінків і повідомлень у месенджерах.

📶 Локальна SIM-карта 
Придбати можна одразу після прильоту, у зоні після отримання багажу – шукайте точку з позначкою типа “Travel sim”, “Rouming”, “Sim card”. Орієнтовна вартість – близько 35 євро.

Замість своєї SIM ви вставляєте місцеву, користуєтеся інтернетом і всіма месенджерами.

🌍 Роумінг
Це може бути дешевше за місцеві карти, особливо для коротких поїздок або невеликого обсягу інтернету. Перевірте пропозиції вашого мобільного оператора заздалегідь.

💡 Важливо: у всіх готелях, де ми будемо зупинятись, є безкоштовний Wi-Fi, тому навіть у разі обмеженого мобільного інтернету ви завжди будете на зв’язку ввечері.

Чому важливо мати інтернет?

Постійний інтернет у Південній Кореї важливий для зручності після закінчення екскурсійного дня: він дозволяє обрати ресторан для вечері та безперешкодно повернутись до готелю. Більшість ресторанів у Південній Кореї – це невеликі заклади на 8–16 місць, які часто бувають заповнені, тому іноді доводиться чекати в черзі. Саме тому група не вечеряє разом – ми розходимося по різних закладах, які кожен самостійно підбирає собі за допомогою Google Карт.

СТРАХОВКА

СТРАХОВКА – не обов’язкова! На ваш розсуд. Перед оформленням страховки, перевірте, можливо, у вас вже є страховка від банку. Часто вона йде в преміум пакетах банківських карт.

АПТЕЧКА

Набір пластирів;
Антисептик, перекис водню;
Знеболювальні;
Таблетки від діареї та кишкового розладу;
Жарознижувальні засоби;
Антибіотики широкого спектра дії;
Антигістамінні препарати;
Особиста аптечка (за потреби);

Додаткові витрати

– Харчування в ресторанах – орієнтовно від 500 євро;
– Алкогольні напої – за власним розсудом;
– Сувеніри – за власним розсудом;

Готівка чи картка

У Південній Кореї оплата карткою приймається майже всюди. Лише в деяких місцях, як на локальних ринках чи в невеликих закладах, може знадобитися готівка. Ми рекомендуємо поміняти близько 100 євро на людину, а решту спокійно платити карткою.

Місце зустрічі

!!Усі учасники подорожі прибувають різними рейсами в різні дні. Всі разом ми зустрінемося 7 листопада в готелі!!

Назва готелю, де ми зустрічаємося: ibis Styles Ambassador Seoul Myeong-dong
Адреса: 302 Samil-daero, Jung District, Seoul

  • Номери в готелі оплачені з 7-го листопада. Якщо ви плануєте прилетіти раніше, добронюйте собі номер відповідно до ваших дат прибуття.
  • Лідер групи прибуває в готель 7-го листопада о 11:30 дня.
    Чекін в готелі починається о 14:00. 

Телефон лідера групи: +54 9 11 2169 2533 (WhatsApp, Telegram)

Як самостійно дістатись з аеропорту в готель

  1. В аеропорту Інчхон знайдіть станцію AREX (аеропорт-експрес).
  2. Сідайте на експрес-потяг AREX, що прямує до станції Seoul Station.
  3. Прибувши на Seoul Station, йдіть по вказівникам на посадку в таксі. Візьміть таксі до готелю Ibis Styles Ambassador Myeong-dong

У Сеулі сервіс Uber викликає лише ліцензовані таксі, а не приватні автомобілі, як у багатьох інших країнах.

Якщо ви шукаєте формат поїздок, максимально схожий на класичний Uber, варто звернути увагу на альтернативні сервіси. Найпопулярніший серед місцевих — Kakao T, який має найбільше покриття та швидкий доступ до авто.

Для іноземних мандрівників зручним варіантом стане k.ride — сервіс орієнтований на туристів, із підтримкою англійської мови та більш простою комунікацією з водіями.